Transaksiyonel Analiz Eğitimi

Anasayfa » Transaksiyonel Analiz Eğitimi

Transaksiyonel Analiz Enstitüsü (TAE), bilimsel perspektifi ve çoğu psikologlardan oluşan uzman kadrosuyla benzersiz, güçlü ve özgün eğitim tasarımlarıyla transaksiyonel analiz eğitimi kapsamında öncü olmaya devam ediyor.

Transaksiyonel Analiz Eğitimi Nedir?

Kişiliğin yapısında ne olduğunu açıklayan bir kişilik kuramı; örgütlerdeki ve kişilerarası ilişkilerdeki iletişimi açıklamaya yardımcı olan bir iletişim kuramı; bugünkü yaşantımızı etkileyen olayların nasıl başladığını ve neler olduğunu sistematik olarak irdeleyen gelişim kuramı; yaşadığımız olumsuzlukların nasıl oluştuğunu açıklayan bir psikopatoloji kuramı; kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi ve olumsuzlukların nasıl tedavi edilebileceğini gösteren ve ilgili teknikler sunan bir terapi yaklaşımıdır (Stewart & Joiness, 1987).

Eric Berne tarafından geliştirilen TA, insanların içsel düşünce ve davranış kalıplarını incelemeyi ve değiştirmeyi hedefler. Bu sayede daha sağlıklı ve güvenli ilişkiler kurabilir, içsel farkındalığınızı geliştirebilir ve daha etkili iletişim kurmanın yollarını keşfedebilirsiniz. 

 

Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Transaksiyonel Analiz, Eric Berne tarafından 1950'lerde geliştirilmiştir. Berne, insanların günlük etkileşimlerini daha iyi anlayabilmek ve daha tatmin edici bir yaşam sürdürebilmek için bu modeli oluşturmuştur. TA, psikoterapi alanında bir devrim yaratmış ve hala dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir psikoterapi yöntemi olmakla birlikte, birçok farklı sektörde bir eğitim modeli olarak da varlığını sürdürmektedir. 

 

Kimler İçin Uygundur?

TA, herkes için uygundur. Bireyler, çiftler, aileler, eğitmenler, iş liderleri ve koçlar TA'yı kullanarak ilişkilerini geliştirebilirler. Kişisel dönüşümüne katkı sağlamak ve çevresiyle olan ilişkisini güçlendirmek isteyen herkesin katılımına açıktır.

 

Bireylere Avantajları Nelerdir?

 • Daha iyi iletişim becerileri kazanma
 • Kendini daha iyi anlama ve kabul etme
 • Duygusal zeka geliştirme
 • Daha sağlıklı ilişkiler kurma
 • Kendi yaşamını yönlendirme

 

Kurumlara Avantajları Nelerdir?

 • İşyerinde daha iyi iletişim ve işbirliği
 • Liderlik becerilerini geliştirme
 • Çalışanların motivasyonunu ve memnuniyetini artırma
 • Stresi azaltma ve iş performansını artırma
 • Daha etkili bir yönetim kültürü oluşturma

 

TA Tabanlı Eğitimlerimiz Nelerdir?

Uyumlu Yaşam Akademisi'nin Transaksiyonel Analiz Enstitüsü, aşağıdaki TA tabanlı eğitimler sunmaktadır:

Katılımcı Yorumları

“Hülya Hanım’dan TA eğitimi almak, bir rehber eşliğinde efsanevi bir yolculuk yapmaya benziyor. İnsanın kendisi ile yüzleşme yolculuğunda, öğrenme yolculuğunda iyi bir rehber çok önemli. Ben dünya üzerindeki herkesin bu eğitimden faydalanması gerektiğine inanıyorum. TA eğitimde öğrendiğim konu başlıklarını koçluklarımda, eğitimlerimde, ailemle ilişkilerimde kullandım. Daha fazla merak ettim ve Hülya Hanım’ın önerdiği kitapları okudum.”

Tuğba Onay

Transaksiyonel Analiz konusunda eğitime katılmak, hele de bu konuyu Hülya Hanım gibi konusuna hakim bir uzmandan almak benim için son derece değerli oldu. İşim gereği insan kaynakları konularında eğitimler veriyor ve kişilere ve kurumlara danışmanlık hizmeti sunuyorum. TA sayesinde konulara başka bir çerçeveden bakar hale geldiğim gibi, birlikte çalıştığım kişi ve kurumların da yine farklı bir açıdan bireysel ya da kurumsal sorunları değerlendirir hale gelmelerinde faydasını gördüm. Kendisine bizleri TA ile tanıştırdığı ve çalışmalarımızı zenginleştirdiği için çok teşekkür ederim.

Tulga Onay

“Of yine mi aynı şeyi yaşıyorum”, “Neden hep ben?”, “Nerede hata yaptım?”, “Karşıma hep problemli insanlar çıkıyor” diyorsanız yalnız değilsiniz.

Duygu ve davranışlarımızın arkasındaki düşüncelerimiz ve inançlarımız üzerine kafa yorduğumuzda, bunların belirli varsayımlara dayandığını ve bir algoritma izlediğini görürüz.

Bu varsayımlar ve algoritmayı fark etmek ve eğer bundan memnun değilsek değiştirmek elimizde.

İşte Transaksiyonel Analiz bunu yapabilmemiz için bir araç…

Hülya Hoca bu aracı sistematik yaklaşımı, derinlemesine bilgisi ve keyifli anekdotları ile aktarıyor.

Sevgi ve coşku ile…

Ayşe Avanoğlu

Eğitim mi demeliyim, yoksa deneyim mi veya kendime yolculuk mu? Adına ne koyarsanız koyun çıktığınız yer kendiniz ve çevrenizde olanlara karşı büyük bir aydınlanma hali.

Ben bu eğitim sayesinde hem iş hem sosyal hayatımda fark yaratacak kadar etkili olan, kendimi ve çevremi anlama ve fark etme bilincine sahip oldum. Kendimi bir kurtarıcı gibi görürken aslında kurbana nasıl düştüğümü, psikolojik bir oyunun içine nasıl davet edildiğimi, hayatımı yetişkin egosunda yaşadığımda, çocuk egomu nasıl da ihmal ettiğimi fark ettim.

Alanında ehil bir lider eşliğinde kendinizi keşfedeceğiniz ve fark ettiklerinizle asla başladığınız yere dönmeyeceğiniz güvenli ve çıkılası bir yolculuk. Teşekkürler.

Püren Özbay

Transaksiyonel Analiz Eğitiminin 3 aşamalı tüm sevilyelerini tamamladım. Her biri ayrı ayrı içeriklerle dolu iletişim konusunda farkındalık yaratan eğitimler. Bu eğitimlerin ister ilk basamağı ister son basamağına kadar alın, öncelikli değişiminiz kendi farklı kimliklerinizde girdiğiniz her ilişkide risksiz bir şekilde pozitifte kalabilmeyi öğreniyorsunuz. Yani sihir gibi bir şey; ilişkiyi yönetebilen ve varmak istediğiniz sonuca ulaşan oluyorsunuz. Kendiniz hakkında daha fazla şey bildiğinizi fakat bu bildiklerinizi aslında bilmiyormuş gibi de olduğunuzu keşfedeceksiniz. Çocukluk yaşam örüntülerimizin bugünkü yetişkin yaşamlarımızın üzerindeki etkisini ortaya çıkartmak ve bunu keşfetmekle deşifre olan gizli kalmış gerçeklerle ilişki akışınız değişiyor. Dedim ya sihir gibi bir şey!

Beyza Erdem Balcı

Yaptığım iş dolayısı ile birçok eğitime katıldım ama bu eğitim kadar hayatıma dokunan başka bir eğitim olmadı.

Eğitim sonrasında isteklerimi ve beklentilerimi daha net bir şekilde ifade etmeye başladım ve içimdeki ben ile daha iyi dost oldum.

Vildan Tepeköy

Sıkça Sorulan Sorular

 

Eğitim koordinatörlerimiz kimlerdir?

Tamamını Uzm. Psk. Hülya Üstel Eleviş’in oluşturduğu TA tabanlı eğitimlerimiz TAE çatısı altında nitelikli eğitimciler tarafından verilmektedir. 

Görüşmeler online mı fiziksel mi?

Eğitimlerimiz hem online hem de yüz yüze olarak gerçekleştirilmektedir. 

Sertifika verilmekte midir?

Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara TAE onaylı katılım sertifikası verilmektedir. 

Eğitime katılım ücreti nedir?

Eğitim ücretleri bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara göre belirlenmektedir. Aşağıdaki formu ücretsiz doldurarak eğitim ücretleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Şimdi Tanışma Zamanı!

Transaksiyonel Analiz Eğitimi, kişisel ve profesyonel gelişiminizde katkıda bulunmaktadır. Uyumlu Yaşam Akademisinin bir alt kuruluşu olan Transaksiyonel Analiz Enstitüsünün (TAE) deneyimli eğitmenleriyle TA dünyasını keşfedin ve daha tatmin edici bir yaşam sürdürmek için bu güçlü aracı kullanmayı öğrenin.

Unutmayın, herkes için TA eğitimi sunuyoruz, bu yüzden herkes bu faydalı araçtan yararlanabilir.

 

Kendinizi ve ilişkilerinizi dönüştürmek için aşağıdaki form üzerinden ücretsiz bir şekilde hemen başvurun!


  İletişim