Hikayemiz

Anasayfa » Hikayemiz

 
Uyumlu Yaşam Akademisi, ismini yaşama uyumlanarak akışta olmaktan alır. Önce bireylerin kendi beden-zihin bütünlüğüne odaklanır. Sonra da hayatla ve başkalarıyla kurduğu ilişkilerdeki dansının uyumuna bakar. Amacımız danışanlarımızın ihtiyaçlarına uyumlanarak daha doyumlu ve sağlıklı bir yaşam için gereken becerileri kazanmalarına yoldaşlık yapmaktır.
 
Eğitim, psikoterapi ve koçluk hizmetleri verdiğimiz Uyumlu Yaşam Akademisi’nde psikoloji biliminin temel ilkelerini benimseyerek, bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan teorik yaklaşımları ve pratik uygulamaları kullanarak gerek kişisel yaşamınızda gerekse iş yaşamınızda yaşadığınız problemlerin çözüme ulaştırılma sürecinde sizlere destek vermeyi hedefliyoruz. 

 

Bu doğrultuda verdiğimiz psikoterapi ve koçluk hizmetinde bireyin geçmiş deneyimlerinin kişiliğinin ve davranışlarının üzerindeki etkisini detaylı bir şekilde ele alan bir kişilik ve gelişim kuramı olan Transaksiyonel Analiz (TA) yönteminden (Berne, 1958) ve psikoterapi sürecini danışanla birlikte inşa etmeyi ve danışanın kişisel gelişimini terapi sürecinin merkezine koyan İntegratif Psikoterapi yaklaşımından (Erskine, 2015) yararlanıyoruz. 

 

Eğitimlerimizde ise TA kuramı ışığında kendi kişisel ve profesyonel hayatınızda TA'dan nasıl faydalanabileceğinizi keşfedecek, TA Kuramının bilimsel boyutunu öğretmenin yanı sıra uygulama becerisi kazanacaksınız. Transaksiyonel Analiz yöntemiyle hazırladığımız tüm programlarımızda birinci amacımız sizlerin kendinize yaptığınız yolculuğa rehberlik etmek, ikinci amacımız ise mesleki becerilerinizin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Sizleri sıradan olmayan derinlemesine bir eğitim deneyimini birlikte yaşamaya davet ediyoruz. Yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş, profesyonel bir ekiple kurumsal ihtiyaçlarınıza cevap verecek, özgün tasarımlar yapabiliyor olmak en önemli gücümüz...

İletişim