Hikayemiz

Anasayfa » Hikayemiz

Transaksiyonel Analiz Enstitüsü fayda yaratmak amacıyla tek başına çıkılan yolda, çoğalan bir ekip olmanın hikayesidir. Psikolog olarak 30 yılı aşan profesyonel hayatın bir yerinde Transaksiyonel Analiz (TA) ile tanışıp, kişisel yaşamımda yarattığı etkiyi gördüğümde, verdiğim tüm eğitimlerde heyecanla TA'dan bahsetmeye başladım ve aynı heyecanla karşılık gördüm. Merak edip öğrenmek isteyenlerle başlayan eğitim maceram çok aranan ve akredite bir eğitim tasarımına dönüştü. 2008 yılından bu yana, tamamen katılanların birbirine tavsiye etmesiyle büyüyen bir iş haline geldi. TA kavramlarının günlük yaşamda çok işe yarayanlarını kullanmayı öğretmek amacıyla sade bir dil, samimiyetle kurulan ilişkisel eğitim ortamı ve bolca deneyimsel çalışmalarla öğretmeye yetişemez oldum. Literatür dili ağır ve ağdalı olan TA'yı benden dinlemeyi her zaman çok anlaşılır buldu katılımcılar. Benden eğitim alan ve kendi hayatındaki olumlu değişimden etkilenip benimle yürümek isteyen eğitimcilerim ve genç meslektaşlarımla çok güzel, yaratıcı ve zengin bir ekip olduk.
 
TA bir psikoloji kuramı ve psikoterapi yaklaşımıdır ve uzmanından öğrenilir. Nasıl ki fiziksel hastalıklarımız için tıp doktorlarına güveniyoruz, TA öğrenirken de kendimizi uzmanlara teslim etmeliyiz. Bu ekibin en önemli misyonu TA'yı doğru bilgiyi  bilimsel perspektiften sapmadan ve sade bir dille ilgi duyan insanlara ulaştırmaktır. Bu ekibin en önemli gücü de, tüm eğitimlerin Uzman Psikolog ve Psikoterapist yetkinliğindeki biri tarafından tasarlanmasıdır. Eğitimlerin deneyimsel bir yapıya kavuşması için Koçluk uygulamaları ile zenginleştirilmesi, egzersizlerin yapılandırılması yine uzman bir kadronun titiz yaratımı ve denetimiyle oluşturulur. Anlatım dili ve hatta verilecek örnekler bile tek tek titizlikle incelenir. Her bir eğitimi defalarca prova ediyoruz. Her bir cümleyi önemsiyoruz. İnsan psikolojine etki ediyoruz, titiz ve etik olmak en önemli sorumluluğumuz.
 
TA'nın bilimsel yapısından sapmadan, tamamen yetkin ve profesyonel bir kadroyla, ihtiyaca yönelik terzi gibi eğitimler dikiyoruz. Yetenekli ve titiz terziler ekibi olarak elimizde kumaş, iplik, iğne her şey var ve birlikte çalıştığımız kurumların ihtiyacını karşılayan, tam üste oturan ve şık giysiler dikiyoruz. Biz işimi severek ve etkisine inanarak yapıyoruz. Özgün ve işlevsel transaksiyonel analiz eğitimi hizmeti tasarlıyoruz, ilgi duyan kişi ve kurumlara ulaştırıyoruz.
 
Hülya Üstel Eleviş
Uzman Psikolog, Psikoterapist, TA Specialist, Profesyonel Koç & Eğitimci
TAE & UYA Kurucusu ve Yöneticisi


    İletişim