Herkes İçin TA

Anasayfa » Herkes İçin TA

Herkes için TA

İnsanın kendisinin ve diğer insanların davranışlarını oluşturan faktörleri ve insan duygulanımını anlama ihtiyacı duymaları oldukça doğaldır. Psikoloji literatüründe, insanın duygulanımını ve davranışlarını, kararlarını, yaşamını nasıl yapılandırdığını açıklayan birçok model yer almaktadır. Transaksiyonel Analiz (TA) Modeli, insanı anlamaya dair önemli açıklamalarıyla dikkat çeken bir modeldir. Bu modeli öğrenmek, farklı bakış açıları geliştirmeye, insan davranışını daha iyi anlamaya, uygulamalarda geniş ve yeni perspektifler kullanmaya, kısaca uygulayıcı olarak daha güvenle ve daha derin bir anlayışla çalışamaya yardımcı olacaktır. Belki de en önemli katkısı bireysel olarak, kendiniz anlamanız, kendinize dair yeni keşiflerde bulunmanız ve kendi sınırlılıklarınızdan kurtulmanıza kapı açması olacaktır.

Amaç: Bu eğitimde TA kuramı aracılığıyla katılımcıların kendilerini tanıma, iletişim stillerini fark etme, olumlu ve işlevsel iletişim kurmada kullanabilecekleri bilgi ve beceriler kazanmalarına rehberlik edecek, yaşantısal bir öğrenme deneyimi sunmak amaçlanmaktadır. TA eğitiminde tüm kavramlar üç aşamada ele alınmaktadır: bilginin verilmesi, kişisel farkındalık amaçlı uygulama örnekleri yapılması, edinilen bilgiyi kullanma becerisi kazandıracak interaktif etkinlikler.

Herkes için Temel TA Eğitim süresi: 12 saat (2 gün) veya 4 oturum

Herkes için İleri TA Eğitim süresi: 24 saat (4 gün) veya 8 oturum

Eğitim sonunda verilecek belge:

Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılara TAE onaylı “Temel/İleri Transaksiyonel Analiz Eğitimi” katılım belgesi verilecektir.

Transaksiyonel Analiz ile ilgili detaylı bilgi almak için https://transaksiyonelanaliz.org adresini ziyaret edebilirsiniz.


    İletişim