Koçlar İçin TA

Anasayfa » Koçlar İçin TA

Koçlar için TA

İnsanla ve insan davranışıyla çalışan profesyonellerin, mesleklerini yaparken davranışı oluşturan faktörleri ve insan duygulanımını iyi anlamak ihtiyacı duymaları doğaldır. Psikoloji literatüründe, insanın duygulanımını ve davranışlarını, kararlarını, yaşamını nasıl yapılandırdığını açıklayan birçok model yer almaktadır. Transaksiyonel Analiz (TA) Modeli, insanı anlamaya dair önemli açıklamalarıyla dikkat çeken bir modeldir. Bu modeli öğrenmek, farklı bakış açıları geliştirmeye, insan davranışını daha iyi anlamaya, uygulamalarda geniş ve yeni perspektifler kullanmaya, kısaca uygulayıcı olarak daha güvenle ve daha derin bir anlayışla çalışamaya yardımcı olacaktır. Belki de en önemli katkısı bireysel olarak, kendiniz anlamanız, kendinize dair yeni keşiflerde bulunmanız ve kendi sınırlılıklarınızdan kurtulmanıza kapı açması olacaktır.

Amaç: Bu eğitimde “Kimim? Neden ben, benim? Hayata nasıl bakıyorum? Nasıl iletişim kuruyorum? Bu bir seçim mi yoksa böyle mi gördüm? Beni kısıtlayan şeyler neler? Kendimde istendik ve bilinçli değişiklikler yapmamın yolları nelerdir? Nasıl biri olmak istiyorum?” sorularına cevaplar arayacağız. Çocukken nasıl kararlar vermiş olabileceğimizi fark etme ve o kararlar ve o duygularla yaşamak yerine, bugünkü aklımız, bilgi ve deneyimizle hayatımızı yeniden ve tam istediğimiz gibi dönüştürme üzerinde çalışacağız.

Eğitim süresi:

Koçlar için Temel TA Eğitim süresi: 12 saat (2 gün)

Koçlar için İleri TA Eğitim süresi: 24 saat (4 gün)

Eğitim sonunda verilecek belge:

Koçlar için TA eğitimleri Adler Central Europe ile iş birliği içerisinde verilmektedir. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılara Adler ve TAE onaylı “Temel/İleri Transaksiyonel Analiz Eğitimi” katılım belgesi verilecektir. Bununla birlikte, isteyen katılımcılar eğitim sonrasında portföy hazırlayarak ICTAQ onaylı TAPDA belgesine sahip olabilirler.

Transaksiyonel Analiz ile ilgili detaylı bilgi almak için https://transaksiyonelanaliz.org adresini ziyaret edebilirsiniz.


    İletişim