Etkili Anne-Baba

Eğitim Hakkında

Dr. Thomas Gordon tarafından geliştirilmiş olan Etkili Anne-Baba Eğitimi (EAE), dünyada milyonlarca ebeveyne yardımcı olmuş, öncü bir programdır. Bu eğitimi tüm dünyada, Gordon Training International (GTI) tarafından eğitilmiş, sertifikalı eğitimciler verebilmektedirler.

İster küçük bir çocuğunuz olsun, ister bir ergen anne-babası olun, ebeveynlik çoğu zaman zorlayıcı olabilir. Maalesef çocuklar kullanma kılavuzuyla doğmazlar. Ve, ebeveyn olmak her zaman  sizin içgüdüsel ve otomatik olarak ne yapacağınızı bileceğiniz anlamına gelmez.

Etkili Anne-Baba Eğitimi, gerçekten işe yaradığı kanıtlanmış iletişim becerileri öğretiyor. Bu becerileri kullandıkları zaman,  insanlar, ailelerinde ve tüm ilişkilerinde oluşan çarpıcı gelişmeye şaşırıyorlar. Bu program 3 kez Nobele aday gösterilmiş ve kazanmış bir psikolog olan Dr. Thomas Gordon tarafından 1962 yılında geliştirlmiştir. 2006 Temmuz’unda yeni örnekler ve yeni konular eklenerek, önemli bir revizyondan geçirilmiştir.

Siz de bu iletişim becerilerini ve çatışma çözüm yollarını Dr. Thomas Gordon’un EAE programı ile, sertifikalı EAE Eğitimcisinden öğrenebilirsiniz.

Amaç:

Etkili Anne-Baba Eğitimi (EAE), anne babaların herhangi bir ceza uygulamasını gereksiz kılar, çocuğun saldırganlığını ve şiddete başvurmasını azaltır. Araştırmalar, çocukların kendi anne babalarının şiddete ve cezaya başvurmayan tutumlarını model aldıklarını gösteriyor. Kendilerinin de çocukları olunca etkili anne-baba haline geldiklerini göstermektedir.  Siz de EAE’de öğrendiğiniz becerilerin evliliğinizi zenginleştirmede ve iş yaşamındaki ilişkilerinizi güçlendirmede eşit derecede etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Gelişiminiz ve öğreniminiz ile ilgili asıl sorumluluk siz öğrenenlerde olduğundan, EAE sizlere hem eğitim sırasında hem de ailede ve günlük hayatınızda öğrendiklerinizi uygulama fırsatı yaratmak üzere tasarlanmıştır. Tüm diğer beceriler gibi EAE becerilerinin de uygulamaya gereksinim duyduğunu da hatırlatmak isteriz.

Eğitim süresi: 24 saat (4 tam gün ya da 8 yarım gün)

Eğitim sonunda verilecek belge: Gordon Training International (GTI) tarafından uluslararası sertifika verilmektedir.

İletişim