Arabuluculuk/Çatışma Çözümü

Anasayfa » Arabuluculuk/Çatışma Çözümü

Arabuluculuk/Çatışma Çözümü

Kişiler arası ilişkilerde beklenti farklılıklarından veya iletişim eksikliklerinden doğan anlaşmazlıklar meydana gelebilir ve bu anlaşmazlıklar çoğunlukla bir çatışmayla sonuçlanır. Çatışmaların çözümü ancak her iki tarafın ihtiyaç ve taleplerinin doğru anlaşılmasıyla mümkündür. Tarafların ihtiyaçlarını anlamak ve bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik yapıcı çözümler üretebilmek için insanın duygularına, düşünme biçimlerine ve kişilik yapısına dair bilgi sahibi olmak gereklidir. Arabulucu (mediator), tarafsız bir üçüncü kişi olarak çatışma yaşayan iki tarafın kendilerini açıkça ifade edebilmesine ve çatışma sürecinin tarafların birbirleriyle uyumlanarak sonuçlanmasına olanak sağlayabilmelidir.

Amaç: Bu eğitimde amacımız, çatışma durumunda olan iki kişiye tarafsız ve özel bir formülle, çatışmalarını çözmede yardım etme sürecini öğretmektir. Bu eğitimde, tarafsız bir mediator nasıl olunur, süreç nasıl yönetilir ve nasıl anlaşma sağlanır sorularına yaşantısal bir öğrenme ile cevap verilecektir. Transaksiyonel Analizinin temel araçları kullanılarak uygulanan bu formül iş yerinde, çok rahat kullanılabilir ve çatışmalar kolaylıkla çözülebilir.

Eğitim süresi: 6 saat (1 gün)

Eğitim sonunda verilecek belge:

Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılara TAE ve UYA onaylı “Arabuluculuk/Çatışma Çözümü Eğitimi” katılım belgesi verilecektir.


    İletişim